
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 pF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | ±5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02470
Ext.Price$0.02470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02470 | $0.02470 |
| 10 | $0.01235 | $0.12350 |
| 50 | $0.00950 | $0.47500 |
| 100 | $0.00859 | $0.85900 |
| 500 | $0.00776 | $3.88000 |
| 1000 | $0.00697 | $6.97000 |
| 3000 | $0.00626 | $18.78000 |
| 5000 | $0.00563 | $28.15000 |
| 10000 | $0.00506 | $50.60000 |
| 30000 | $0.00455 | $136.50000 |
